مبنا، اثر جدید استاد فیلمسازی مدرن

این روزها زمانیکه بحث فیلمسازی اورجینال در هالیوود پیش میآید، همه میدانیم که اسمی بزرگتر از کریستوفر نولان وجود ندارد. خالق اینسپشن که بعنوان یکی از خلاق ترین کارگردانان قرن 21 به شمار میرود، با ارائه آثاری خلاقانه، عمیق، سرگرم کننده، بی‌نظیر و به یادماندنی مانند تلقین، میان‌ستاره ای و شوالیه تاریکی تبدیل به یکی از مورد انتظار ترین فیلمسازان این روزها شده است. به جرات میتوان گفت نولان تنها کارگردانی است که با موفقیت بلاک‌باستر را با هنر ادغام کرده است و از منتقد تا بیننده هیچ کسی نیست که به احترام آثار او کلاه از سرش بر ندارد.

اثر جدید نولان ظاهرا الهاماتی از دو شاهکار قدیمی اش یعنی تلقین و میان‌ستاره ای داشته و به نوعی در ژانر جاسوسی بین المللی دسته بندی میشود. تئوری های استفاده شده در فیلم نیز از جهان های موازی گرفته تا زمان معکوس شرایط را برای داستانگویی غیرخطی استثنایی نولان فراهم میکنند. برای اولین بار در تاریخ، یک شرکت فیلمسازی به دلیل اعتماد کامل به کارگردان اثر بودجه سرسام آور 200 ملیون دالری را برای یک فیلم اوریجینال (که دنباله فیلمی هم نیست) اختصاص داده تا ما روز 17 جولای 2020 بار دیگر دنیا را از چشمان نولان ببینیم. تریلر دوم فیلم (Tenet 2020) را از دست ندهید.

درباره عارف بیکران

عارف بیکران، فارغ التحصیل رشته انجینیری کمپیوتر از دانشگاه پلی‌تخنیک کابل، مطالعات و فعالیت های خود را در زمینه فیلمسازی و سینما از سال 2016 شروع کرده است. او پس از مدتی فعالیت در این زمینه بخشی از علاقمندی خود را در گرایش آنالیز ساختاری و محتوایی فیلمها یافته و هم‌اکنون بعنوان کارشناس بررسی آثار سینمایی با تیم تارنمای پندار همکار است.

همچنان ببینید

بررسی سریال دروغ های کوچکِ بزرگ

یک زندگی ایده آل، یک دروغ ایده آل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *