چاقوهای برآمده (Knives Out)

آخرین فیلم رایان جانسون یک داستان جنایی، مرموز و کمدی است که دو ساعت تمام شما را در جایگاه تان میخکوب میکند. استفاده هوشمندانه طنز سیاه و تلفیق مسائل مهم سیاسی و اجتماعی مانند مهاجرت، تبعیض و اختلاف طبقاتی در محدودیت های ژانر معمایی و قتل به زیبایی این اثر را از سیاهچاله “فقط سرگرم کننده بودن” بیرون میکشد و آنرا تبدیل به یکی از فیلمهای مهم سال میکند.

کارگردان «آخرین جِدای» که از قضا از طرفداران پروپاقرص نویسنده تاریخی این ژانر یعنی آگاتا کریستی هم هست، با انتخاب بازیگران مناسب، جوک‌های دوپهلو، اهانت‌های استعاری و ساختارشکنی سبک معمول این نوع فیلمها، آنطور که باید، بیننده را مجذوب داستان میکند. این اثر خنده دار، جالب، تمیز، بی نقص و غیر قابل پیش بینی است و یادتان نرود که همین حالا آنرا در لیست خود یادداشت کنید.

درباره عارف بیکران

عارف بیکران، فارغ التحصیل رشته انجینیری کمپیوتر از دانشگاه پلی‌تخنیک کابل، مطالعات و فعالیت های خود را در زمینه فیلمسازی و سینما از سال 2016 شروع کرده است. او پس از مدتی فعالیت در این زمینه بخشی از علاقمندی خود را در گرایش آنالیز ساختاری و محتوایی فیلمها یافته و هم‌اکنون بعنوان کارشناس بررسی آثار سینمایی با تیم تارنمای پندار همکار است.

همچنان ببینید

بررسی سریال دروغ های کوچکِ بزرگ

یک زندگی ایده آل، یک دروغ ایده آل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *